Wiatrówka Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm

Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm (PDM9B) to wiatrówka amerykańskiego producenta Crosman. Długość całkowita wiatrówki wynosi  215 mm a waga wynosi 816 gr. Jej korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego, a pozostałe elementy (m.in. lufa i zamek) są wykonane z metalu. W zestawie otrzymujemy wiatrówkę oraz magazynek.

Wiatrówka ma gwintowaną lufę i strzela śrutem stalowym BB lub ołowianym diabolo o kalibrze 4,5 mm. Zaleta tej wiatrówki jest to, że można strzelać jednocześnie jednym jak i drugim śrutem. Prędkość początkowa śrutu wynosi 128 m/s.

Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm (PDM9B) zasilany jest dwutlenkiem węgla. Kapsuła CO2 o masie 12 gram mieszcząca się w magazynku mieści w sobie cztery wkładki wianuszkowe (trzy zapasowe i jedną załadowaną). Każda z tych wkładek mieści osiem sztuk śrutu (BB lub diabolo).

Wiatrówka wyposażona jest w system SA/DA  (single action/double action), który umożliwia strzelanie w dwóch trybach:

  • single action czyli z uprzednim napięciem kurka za pomocą kciuka lub ruchem zamka
  • double action najpierw w napinając kurek naciskając spust na całej długości, po czym zwolnimy go powodując strzał.

Pistolet jest małych gabarytów, ale producent zadbał by strzelanie z niego jak najbardziej imitowało strzelanie z prawdziwej broni. Wyposażył go m.in. w system blow back (system odrzutu zamka). Dzięki niemu podczas oddanie strzału odczuwalny jest silny odrzut pistoletu.

This article was written by lwwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *