Ranking | Jaka najlepsza wiatrówka i najmocniejszy pistolet bez zezwolenia?

Wiatrówka z lunetą Crosman Summit 4,5 mm

Wiatrówka Crosman Summit 4,5 mm z lunetą czyli wszystko co najlepsze dla szukających sprzętu w dobrej cenie. Jeżeli ktoś potrzebuje sprzętu, który szybko opanuje i zagwarantuje mu naprawdę sporo rozrywki to nie pozostaje nic innego jak inwestowanie w Crosman Summit 4,5 mm z lunetą. Ta wiatrówka pozwala bez problemów oddawać strzały na dalekie odległości i oczywiście szybko opanować sztukę idealnej celności. Spokojnie można strzelać powyżej 50 metrów, po nabraniu wprawy nawet strzały do celów oddalonych o 100 metrów nie sprawią problemów. We wszystkim oczywiście pomaga rewelacyjna luneta. Wiatrówka oczywiście ciekawie zaprojektowana jeżeli mowa o designu i niezwykle niska cena.

Wiatrówka Pistolet Crosman 2240

Wiatrówka Crosman 2240 czyli świetny sprzęt dla kogoś kto chce szybko zacząć trafiać w sam środek tarczy. Właśnie największa zaletą tej wiatrówki jest jest niebywała celność. Produkt idealnie pod tym kątem zaprojektowany, dzięki czemu każdy zaczynający przygodę ze strzelaniem na pewno je pokocha. Jak w praktyce się sprawdza? Spokojnie na dzień dobry możemy strzelać z 20 metrów do puszek czy tarczy, wyniki będą rewelacyjne. Crosman 2240. Co ważne, ten pistolet wiatrówka wystarczy na bardzo długo. Niezliczone ilości strzałów, liczne wizyty na strzelnicach i co? I cały czas działa bez zarzutu. Warto sprawić sobie tę wiatrówkę, szczególnie, że cena przystępna, a jakość znakomita.

Wiatrówka Gamo Whisper IGT 4,5 mm

Wiatrówka Gamo Whisper IGT 4,5 mm jest na pewno godna uwagi jeżeli szuka się czegoś mocnego, poręcznego. Jeżeli chce się uzyskać sprzęt niezwykle precyzyjny, pozwalający na strzelanie do najmniejszych celów. Zaletą dla wielu na pewno będzie jej waga. Dzięki niskiej wadze bez problemów trzyma się w dłoniach, nie męczy jej przenoszenie. Co jeszcze ciekawego prezentuje ten model Gamo Whisper? Na pewno to, że wiatrówka ta pracuje niezwykle cicho, co wielu będzie odpowiadało. Polecam tym, którzy nie są w stanie zdecydować się na dobrą wiatrówkę w dobrej cenie

Wiatrówka Pistolet Gamo Pr-45 4,5 mm

Wiatrówka Gamo Pr-45 4,5 mm ma całą gamę zalet i dzięki temu na pewno wielu osobom będzie odpowiadała. Co zwraca uwagę przy tej wiatrówce, co jest na plus? Celność pistoletu jest znakomita, pod warunkiem, że strzelamy na krótszych odległościach. Przy strzale nie czuć odrzutu czyli mamy do czynienia ze sprzętem, który to będzie pasował szczególnie kobietom czy młodszym strzelcom, aczkolwiek każdy uzyska 100% zadowolenia użytkując to urządzenie. Pozostając przy praktycznym użyciu tej wiatrówki warto podkreślić, iż jest niezwykle cicha. Prezentuje się ciekawie, estetycznie, interesujący design. Z najlepszych materiałów dzięki czemu posłuży przez długi czas.

Wiatrówka Air Arms TX200 MK3

Wiatrówka Air Arms TX200 MK3 to klasyka wśród niezliczonych modeli wiatrówek. Sprzęt zaprojektowany wiele lat temu i oczywiście cały czas cieszący się niesłabnącym powodzeniem. Nie może to dziwić skoro posiada liczne zalety. Wszystko tutaj działa jak należy, zaczynając od systemu ładowania wiatrówki i oddawania strzałów. Jak wiadomo wiatrówki sprężynowe mogą płatać figle, w tym modelu nic takiego nas nie spotka. Samo strzelanie będzie celne, wystarczy się przyłożyć. W trakcie oddawania strzałów nie ma żadnych drgań, całość przebiega płynnie. Czyli klasyka w najlepszym wykonaniu, wiatrówka Air Arms TX200 MK3 dla każdego.


Jak wybierać wiatrówki, które najlepsze?

Strzelanie z wiatrówki to ogromna frajda. Nie ma znaczenia czy ma się 20 lat czy 60. Nie ma znaczenia czy jest się mężczyzną czy kobietą. Kto raz zasmakuje strzelania z wiatrówki, ten na pewno poczuje klimat, zacznie bliżej interesować się regularnym treningiem. Zanim jednak odda się pierwsze strzały, zanim pójdzie do sklepu poszukać odpowiedniego modelu, powinno się wiedzieć jakiego rodzaju wiatrówki są oferowane na rynku, wiedzieć która wiatrówka odpowiednia dla konkretnych osób.

Rodzaje wiatrówek

Podstawowy podział wiatrówek to: pistolety (inaczej wiatrówka co2) oraz wiatrówki karabinki.

Wiatrówka pistolet to sprzęt dla wszystkich szukających znakomitych imitacji prawdziwego pistoletu. Wszyscy ci którzy chcą strzelać na małe odległości, tak maksymalnie do 15-20 metrów. Takie pistolety nie gwarantują równocześnie precyzji strzałów. Pistole wiatrówka działa praktycznie niezawodnie, zasilany nabojami CO2 przez co seria strzałów zostaje wykonana błyskawicznie, bez przeszkód.

Dla kogo liczy się celność wiatrówek, chce trenować idealne trafianie i do tego oddawać strzały na dalsze odległości, powinien wybrać wiatrówkę karabinek. Wiatrówka karabinek to jest zdecydowanie większa od pistoleu, a dodatkowo cięższa. Wśród tego sprzętu możemy rozróżnić wiatrówki z uwagi na mechanizm strzelania.

Wiatrówki sprężynowe czyli te, które wymagają naciągania sprężyny. Tylko poprzez to można oddać strzał. Wiatrówka na CO2 czyli te, które działają poprzez naboje CO2. Wiatrówki tego typu nie wymagają każdorazowego naprężania, brak również odrzutu przy strzałach. Wiatrówka PCA czyli niezwykle lekki sprzęt. Śrut do wiatrówki jest tutaj wystrzeliwany poprzez powietrze, które zostaje uruchomione poprzez tzw. pompkę. Wiatrówka PCP również działają na powietrze sprężone, jednak różni je od wiatrówek PCA większa moc oraz możliwość dokładnego celowania.

Na co zwrócić uwagę przy konkretnych wiatrówkach?

Jaka jest najlepsza wiatrówka, jak dobierać konkretnie odpowiedni sprzęt, na które elementy zwraca się uwagę, jak dobrać śrut do wiatrówki, jaka luneta do wiatrówki. To tylko część pytań zadawanych przez osoby nie znające tematu. Dlatego dobrze jest przybliżyć przede wszystkim informacje odnośnie najważniejszych właściwości wiatrówek i czym się kierować w momencie ostatecznych wyborów.

Moc wiatrówki ma znaczenie. Producenci oznaczają sprzęt poprzez początkową prędkość śrutu i należy wiedzieć o tym wszystko. Konkretna moc ma wpływ na celność oraz siłę śrutu. Energia pocisku wystrzelonego z wiatrówki może mieć maksymalnie 17 dżuli. Wtedy taki sprzęt można zakupić bez zezwolenia, wystarczy tylko dowód osobisty. A co na wiatrówki powyżej 17j? Tutaj już trzeba postarać się o zezwolenia. Jednak zdarzają się osoby, które samodzielnie przerabiają wiatrówki by miały większą moc wystrzału. Takie działania podlegają jednak po odpowiednie paragrafy, jest to nielegalne w naszym kraju. Wiatrówki pistolety nie posiadają zbyt wielkiej mocy początkowej, z kolei karabinki jak najbardziej. Jeżeli ktoś planuje rozrywkowe strzelanie dla odstresowania się to powinien postawić na wiatrówkę pistolet, siła strzału nie będzie miała większego znaczenia. Kto jednak planuje strzelać na dalsze odległości oraz wytrenować umiejętność trafiania do celu, to poszukuje wiatrówek z większa prędkością początkową śrutu.

Wiatrówki sprężynowe, wiatrówki na CO2 czy na tzw. pompki? Powyżej jest napisane czym się różnią i dlatego wybierając wiatrówki trzeba sobie odpowiedzieć na pytania czy chcemy strzelać szybko, czy chcemy bawić się naciąganie sprężyny czy może jednak cenimy nowoczesność. Mając wiatrówkę sprężynową trzeba będzie poświęcić czasu na jej ładowanie, przygotowanie ale wszystko zostaje wynagrodzone niezwykłą celnością. Mając wiatrówkę na CO2 celności nie uświadczymy ale odchodzą wszelkie zabawy związane z ciągłym ładowaniem sprzętu.

Dla kogo konkretna wiatrówka?

Producenci oferują multum wiatrówek, o najróżniejszych parametrach. Dla kogo konkretna broń, dla kogo najmocniejsze wiatrówki, komu wiatrówka karabinek, kto może kupić sobie wiatrówkę pistolet? Nigdy nie ma jednoznacznych odpowiedzi, co specjalista, sprzedawca to inne porady. Na pewno trzeba wiedzieć, że strzelanie z wiatrówki wymaga zachowania zdrowego rozsądku. Jeżeli chcemy zakupić wiatrówkę dla osób młodszych, chcemy w kimś zaszczepić pasję strzelania z wiatrówki to  na pewno niech będą to urządzenia niezbyt mocne, urządzenia łatwe w obsłudze. Wiatrówka karabinek nie będzie dobrym pomysłem. Szukając czegoś dla zaawansowanego strzelca nie pozostaje nic innego jak obracać się w temacie mocnych sprzętów. Najmocniejsze wiatrówki bez dwóch zdań idealnie się nadają dla takich osób.

 

Jak bezpiecznie strzelać z wiatrówki?

Strzelanie z wiatrówki, mimo że posiadanie sprzętu nie wymaga zezwoleń, będzie powodowało, że należy stosować zasady bezpieczeństwa. Strzelać należy tylko i wyłącznie kiedy nie ma nikogo w zasięgu strzału. Nie wolno strzelać w przestrzeni miejskiej. Zawsze sprawdzić czy wiatrówka jest odpowiednio zabezpieczona. Po każdym strzelaniu, po powrocie do domu koniecznie trzeba ją wyczyścić, sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń. Jeżeli nie czujemy się pewnie lub po prostu nie potrafimy dobrze strzelać, to pierwsze sesje urządzić pod okiem osób doświadczonych.

Gdzie szukać najlepszych wiatrówek?

Poszukiwanie najlepszych wiatrówek nie musi być trudne. W internecie można znaleźć całą masę informacji o tym sprzęcie. Forum wiatrówki, ranking wiatrówek i można trafić do osób, które wiedza o wiatrówkach wszystko, które dzielą się swoją wiedza. Dobrze jest korzystać z ofert jedynie wyspecjalizowanych sklepów z militariami. Tam znajdziemy najlepsze ceny wiatrówek, profesjonalne doradztwo, renomowane, dobre wiatrówki. Do tego dochodzą przecież najróżniejsze akcesoria do wiatrówek jak choćby lunety czy pokrowce. Wszystko w jednym miejscu, rzetelnie przedstawione i sprzedane.

This article was written by lwwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *