Ranking | Jaka najlepsza wiatrówka i najmocniejszy pistolet bez zezwolenia?

Ranking wiatrówek

 1. Hatsan AT44-10
 2. napęd PCP
 3. duża moc i zasięg
 4. niemiecka precyzja
 5. regulowany spust
 6. prędkość początkowa 355m/s
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. WEIHRAUCH HW 50 S
 2. solidna konstrukcja
 3. regulowany spust
 4. regulowane przyrządy
 5. automatyczny bezpiecznik
 6. prędkość początkowa 250m/s
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hatsan 125 STG
 2. system absorpcji wstrząsów
 3. ogromna moc
 4. automatyczna blokada
 5. doskonała precyzja
 6. prędkość początkowa 280m/s
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Crosman Summit
 2. luneta 3-9x
 3. mocna sprężyna
 4. miękka stopka
 5. łoże typu Ambi
 6. prędkość początkowa 305m/s
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Artemis PR 900W
 2. wersja po tuningu
 3. 4 komorowy tłumik
 4. bardzo lekki
 5. magazynek 9 strzałowy
 6. prędkość początkowa 245m/s
 7. Sprawdź aktualną cenę

Ranking wiatrówek pistoletów

 1. Colt Government 1911
 2. imponująca celność
 3. płynnie działający spust
 4. regulowane przyrządy
 5. blokada spustu
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Sig Sauer P226
 2. system odrzutu zamka
 3. gwintowana lufa
 4. antypoślizgowa faktura
 5. blokada przed wystrzałem
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. WALTHER CP99 Compact
 2. magazynek na 18 szt.
 3. ruchomy zamek
 4. masa 710 g
 5. odwzorowany realizm
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Beretta M 92 FS
 2. metalowa konstrukcja
 3. kaliber 4.5 mm
 4. 8 strzałowy
 5. prędkość ok. 160 m/s
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Colt Python 4″
 2. wierna replika
 3. magazynek na 6 kulek
 4. obudowa z metalu
 5. bezpiecznik manualny
 6. Sprawdź aktualną cenę

 


Jak wybierać wiatrówki, które najlepsze?

Strzelanie z wiatrówki to ogromna frajda. Nie ma znaczenia czy ma się 20 lat czy 60. Nie ma znaczenia czy jest się mężczyzną czy kobietą. Kto raz zasmakuje strzelania z wiatrówki, ten na pewno poczuje klimat, zacznie bliżej interesować się regularnym treningiem. Zanim jednak odda się pierwsze strzały, zanim pójdzie do sklepu poszukać odpowiedniego modelu, powinno się wiedzieć jakiego rodzaju wiatrówki są oferowane na rynku, wiedzieć która wiatrówka odpowiednia dla konkretnych osób.

Rodzaje wiatrówek

Jakie mamy rodzaje wiatrówek? Podstawowy podział wiatrówek to: pistolety (inaczej wiatrówka co2) oraz wiatrówki karabinki.

Wiatrówka pistolet to sprzęt dla wszystkich szukających znakomitych imitacji prawdziwego pistoletu. Wszyscy ci którzy chcą strzelać na małe odległości, tak maksymalnie do 15-20 metrów. Takie pistolety nie gwarantują równocześnie precyzji strzałów. Pistole wiatrówka działa praktycznie niezawodnie, zasilany nabojami CO2 przez co seria strzałów zostaje wykonana błyskawicznie, bez przeszkód.

Dla kogo liczy się celność wiatrówek, chce trenować idealne trafianie i do tego oddawać strzały na dalsze odległości, powinien wybrać wiatrówkę karabinek. Wiatrówka karabinek to jest zdecydowanie większa od pistoletu, a dodatkowo cięższa. Wśród tego sprzętu możemy rozróżnić wiatrówki z uwagi na mechanizm strzelania.

Wiatrówki sprężynowe czyli te, które wymagają naciągania sprężyny. Tylko poprzez to można oddać strzał. Wiatrówka sprężynowa będzie powodowała, że jej właściciel powinien liczyć się z częstym naciąganiem sprężyny, co dla niektórych niekoniecznie może być komfortowe i przyjemne. Wiatrówka na CO2 czyli te, które działają poprzez naboje CO2. Wiatrówki tego typu nie wymagają każdorazowego naprężania, brak również odrzutu przy strzałach. Wiatrówka PCA czyli niezwykle lekki sprzęt. Śrut do wiatrówki jest tutaj wystrzeliwany poprzez powietrze, które zostaje uruchomione poprzez tzw. pompkę. Wiatrówka PCP również działają na powietrze sprężone, jednak różni je od wiatrówek PCA większa moc oraz możliwość dokładnego celowania.

Na co zwrócić uwagę przy konkretnych wiatrówkach?

Jaka jest najlepsza wiatrówka, jak dobierać konkretnie odpowiedni sprzęt, na które elementy zwraca się uwagę, jak dobrać śrut do wiatrówki, jaka luneta do wiatrówki. To tylko część pytań zadawanych przez osoby nie znające tematu. Dlatego dobrze jest przybliżyć przede wszystkim informacje odnośnie najważniejszych właściwości wiatrówek i czym się kierować w momencie ostatecznych wyborów.

Moc wiatrówki ma znaczenie. Producenci oznaczają sprzęt poprzez początkową prędkość śrutu i należy wiedzieć o tym wszystko. Konkretna moc ma wpływ na celność oraz siłę śrutu. Energia pocisku wystrzelonego z wiatrówki może mieć maksymalnie 17 dżuli. Wtedy taki sprzęt można zakupić bez zezwolenia, wystarczy tylko dowód osobisty, to najmocniejsza moc legalnie dostępna dla każdego. A co na wiatrówki powyżej 17j? Tutaj już trzeba postarać się o zezwolenia. Jednak zdarzają się osoby, które samodzielnie przerabiają wiatrówki by miały większą moc wystrzału. Takie działania podlegają jednak po odpowiednie paragrafy, jest to nielegalne w naszym kraju. Wiatrówki pistolety nie posiadają zbyt wielkiej mocy początkowej, z kolei karabinki jak najbardziej. Jeżeli ktoś planuje rozrywkowe strzelanie dla odstresowania się to powinien postawić na wiatrówkę pistolet, siła strzału nie będzie miała większego znaczenia. Czyli jakby nie patrzeć, będzie się posiadało pistolet bez zezwolenia. Kto jednak planuje strzelać na dalsze odległości oraz wytrenować umiejętność trafiania do celu, to poszukuje wiatrówek z większa prędkością początkową śrutu.

Wiatrówki sprężynowe, wiatrówki CO2 czy na tzw. pompki? Powyżej jest napisane czym się różnią i dlatego wybierając wiatrówki trzeba sobie odpowiedzieć na pytania czy chcemy strzelać szybko, czy chcemy bawić się naciąganie sprężyny czy może jednak cenimy nowoczesność. Mając wiatrówkę sprężynową trzeba będzie poświęcić czasu na jej ładowanie, przygotowanie ale wszystko zostaje wynagrodzone inną cechą, mianowicie jest niezwykle celna. Posiadając wiatrówkę na CO2 celności nie uświadczymy ale odchodzą wszelkie zabawy związane z ciągłym ładowaniem sprzętu. Wiatrówka pcp to niezwykła moc strzelania, a do tego gwarantuje celność. Wiatrówka pca to z kolei gwarancja lekkiego sprzętu.

Inną kategorią stanowią osoby zawodowo posługujące się wiatrówkami. Udziały w zawodach, śrubowanie rekordów. Wiatrówka sportowa, wiatrówka karabinek to zdecydowanie coś na co zwracają uwagę.

Jak bezpiecznie strzelać z wiatrówki?

Strzelanie z wiatrówki, mimo że posiadanie sprzętu nie wymaga zezwoleń, będzie powodowało, że należy stosować zasady bezpieczeństwa. Strzelać należy tylko i wyłącznie kiedy nie ma nikogo w zasięgu strzału. Nie wolno strzelać w przestrzeni miejskiej. Zawsze sprawdzić czy wiatrówka jest odpowiednio zabezpieczona. Po każdym strzelaniu, po powrocie do domu koniecznie trzeba ją wyczyścić, sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń. Jeżeli nie czujemy się pewnie lub po prostu nie potrafimy dobrze strzelać, to pierwsze sesje urządzić pod okiem osób doświadczonych.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że najmocniejsza wiatrówka do 17j może narobić krzywdy jeżeli jest źle obsługiwana. Oczywiście, jak wyżej zaznaczono, na najmocniejsze wiatrówki, o takiej właśnie mocy nie są potrzebne zezwolenia, to jednak początkujący powinni sobie odpuścić. Brak umiejętności plus najsilniejsze legalne wiatrówki, to nie może skończyć się dobrze.

Jaką wiatrówkę wybrać, jak dopasować dla siebie odpowiedni sprzęt, jaka najlepsza wiatrówka?

Producenci oferują multum wiatrówek, o najróżniejszych parametrach. Dla kogo konkretna broń, dla kogo najmocniejsze wiatrówki, komu wiatrówka karabinek, kto może kupić sobie wiatrówkę pistolet? Nigdy nie ma jednoznacznych odpowiedzi, co specjalista, sprzedawca to inne porady.

Każdy powinien indywidualnie podchodzić do wyboru odpowiedniej wiatrówki. Co innego będzie dobre na początek, co innego wybierać będzie osoba zaprawiona w bojach, od lat parająca się strzelaniem z wiatrówki. Pomocnym dla wszystkich początkujących może być test wiatrówek. Zanim odwiedzi się sklep z wiatrówkami warto po prostu przeanalizować testy wiatrówek, dokładnie dowiedzieć się (nie tylko od strony teoretycznej) jak działają wiatrówki pca, wiatrówki pcp. Dokładnie zapoznać się czym jest tradycyjna wiatrówka, a czym wiatrówka pistolet na CO2, a jak sprawdza się w praktyce wiatrówka krótka.

Kupując wiatrówkę trzeba brać pod uwagę częstotliwość strzelania, miejsce gdzie będzie się oddawało strzały. Strzelając od święta, nieregularnie, w zupełności wystarczy standardowa, tania wiatrówka. Strzelając choćby w dużym ogrodzie nie ma co inwestować w mocne wiatrówki, nie ma co kupować wiatrówek, których zasięg jest zbyt duży. Dopiero kiedy dysponuje się możliwościami korzystania choćby ze strzelnicy, wybór wiatrówki o sporej mocy, wiatrówki z dużym zasięgiem ma sens.

Inwestować w wiatrówki z lunetą, a może jednak osprzęt dokupić później? Ponownie to indywidualny wybór. Na pewno trzeba wiedzieć, że luneta do wiatrówki, kupiona osobno, na pewno daje możliwości doskonałego doboru parametrów. Z wielu dostępnych na rynku lunet wybiera się idealnie pasującą. Jednak ten problem w większości przypadków odnosi się do zawodowych strzelców, osób dla których strzelanie z wiatrówek jest czymś więcej niż weekendowym hobby. Na początku przygody z wiatrówkami wystarczy zaopatrzyć się w broń z lunetą.

Gdzie szukać najlepszych wiatrówek?

Odpowiedź może być tylko jedna – mianowicie najlepsze wiatrówki znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach z militariami. To zawsze gwarancja możliwości zakupu dobrego sprzętu, profesjonalnej porady i oczywiście cena na wiatrówkę będzie przystępna. Czy jednak najtańsza wiatrówka może równać się dobra wiatrówka? Wszystko zależy od tego czego się oczekuje po sprzęcie. Można znaleźć najróżniejsze urządzenia, wiatrówka do 300 zł będzie przykładowo dobrym rozwiązaniem jako prezent dla młodej osoby. Wiatrówka do 500 zł może się okazać idealnym sprzętem dla wszystkich tzw. niedzielnych strzelców. Wchodząc głębiej w tematykę strzelania z wiatrówki można wybierać broń z wyższej półki cenowej. Wiatrówka do 1000 zł może spełnić oczekiwania już bardziej zaawansowanych strzelców. Oczywiście dobrze jest kupować sprzęt renomowanych producentów choćby wiatrówki Crosman są gwarancją doskonałej jakości wykonania oraz przystępności cenowej. I warto pamiętać, że różnego rodzaju hasła reklamowe typu najlepsza wiatrówka sprężynowa to nie zawsze pewność, że z takiego właśnie modelu niekoniecznie będzie nam się dobrze strzelało. Podkreślmy na koniec raz jeszcze – tylko indywidualne dopasowanie gwarantuje przyjemność ze strzelania.

 
Inny ciekawy ranking z wiatrówkami: https://www.bunqer-militaria.pl/najlepsze-wiatrowki-bez-zezwolenia-ranking/

Spread the love

2 thoughts on “Ranking | Jaka najlepsza wiatrówka i najmocniejszy pistolet bez zezwolenia?

 1. Ja mam wiatrówkę Gamo Replay. Duży plus za system 10x Quick Shoot dzięki czemu nie muszę co rusz ładować i za jakość wykonania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *