Jaki pistolet gazowy kupić? Broń gazowa w Polsce – Kolter

Ranking pistoletów gazowych

 1. Walther PDP Black
 2. 6 strzałów
 3. barwnik UV
 4. bezpiecznik chwytowy
 5. gaz z 10% OC
 6. zasięg 5m
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. RMG-19 Pro
 2. 6 strzałów
 3. obezwładnia na 20 minut
 4. dwa bezpieczniki
 5. szyna na latarkę
 6. zasięg 4m
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Guard-4
 2. pistolet hukowo-gazowy
 3. 4 kardridże
 4. gaz żelowy
 5. 5 lat gwarancji
 6. zasięg 5m
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Arm Gas 22
 2. realistyczny wygląd
 3. 6 strzałów
 4. prosty w obsłudze
 5. niska cena
 6. zasięg 3m
 7. Sprawdź aktualną cenę

#1 Pistolet gazowy Walther PDP Black

Replika pistoletu Walther P22 czyli doskonały pistolet gazowy o nieprzeciętnym wyglądzie. Ten sprzęt nie wymaga jakichkolwiek zezwoleń, kupujesz i masz pistolet gazowy idealny do samoobrony.

Jakie możliwości posiada pistolet gazowy Walther PDP Black? Pozwala bronić się przed napastnikiem nawet w odległości do 5 metrów, a do tego nieprzerwanie przez 10 sekund można razić agresora. Każdy kto wejdzie w pole rażenia strumienia gazu może spodziewać się takich efektów jak podrażnienie spojówek, układu oddechowego oraz unieruchomienie nawet do 30 minut.

Noszenie pistoletu gazowego jest bezpieczne, z uwagi iż model ten posiada zewnętrzny bezpiecznik. Nie ma możliwości, że broń zostanie uruchomiona samoczynnie. Jest to pistolet dość lekki, jego waga to 107 g, rozmiarowo również nie zajmuje wiele miejsca, zatem jest to idealne rozwiązanie dla każdego kto pragnie poczuć się bezpiecznie. Model ten pozwala na oddanie 6 strzałów.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

#2 Pistolet gazowy RMG 19 Pro

Pistolet Glock niezwykle ciekawie się prezentuje, chyba każdy prawdziwy mężczyzna chciałby posiadać coś takiego. Jednak na broń należy posiadać zezwolenia. Jest jednak jedno rozwiązanie, mianowicie można zainwestować w znakomite narzędzie do samoobrony, wierną replikę Glocka. To pistolet gazowy RMG-19 Pro. RMG-19 Pro przy jednym ładowaniu pozwala na oddanie 6 strzałów i ma zasięg 4 metry. Zatem ten pistolet gazowy jest idealny do każdej samoobrony. Jeżeli dodamy do tego, że po oddaniu strzału agresor może zostać unieszkodliwiony na około 20 minut (podrażnienie spojówek oraz układu oddechowego) to mamy idealną broń gazową, dającą maksymalnym poziom bezpieczeństwa. Za przygotowanie tego modelu odpowiada polska firma Kolter co gwarantuje najwyższą jakość wykonania, jest niezwykle odporny na upadki czy uderzenia.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

#3 Pistolet hukowo-gazowy Guard-4

Doskonały pistolet gazowy dostępny bez zezwolenia. Polski producent Kolter postarał się, dzięki czemu zyskujemy wierną replikę broni COP .357 Magnum. To więc nie lada gratka, nie tylko znakomita broń gazowa do samoobrony ale również znakomicie się prezentująca. Na uwagę zasługuje fakt, że pistolet hukowo-gazowy Guard-4 to nie tylko działanie gazu na agresora. Równocześnie w trakcie oddawania strzału są efekty dźwiękowe w postaci huku .Dzięki temu jeszcze mocniej działa na agresora, napastnika. Moc tego pistoletu gazowego to 5 metrów, w zupełności taki dystans od napastnika pozwoli na jego unieszkodliwienie. Gaz posiada odpowiednie właściwości, gwarantuje powstrzymanie agresora nawet do 30 minut. Warto wspomnieć, że strzelając z tego pistoletu nie jesteśmy narażeni na podmuchy wiatru. Wiązka gazu w jakikolwiek sposób nie zaszkodzi właścicielowi pistoletu. Producent Kolter na ten sprzęt daje gwarancję aż na 60 miesięcy, co czyni tę broń niezwykle atrakcyjną i pod tym względem. Pistolet hukowo-gazowy Guard-4 bezpieczny w użytkowaniu, a do tego niezwykle lekki, jego waga to jedynie 340 g.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

#4 Pistolet gazowy Arm Gas 22

Polska produkcja czyli pistolet gazowy Arm Gas 22. To pistolet, który to gwarantuje sukces w walce z napastnikiem. Pistolet gazowy dostępny bez zezwolenia, a idealnie nadaje się dla każdego kto ceni sobie wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest on bardzo poręczny, nie waży wiele, żaden problem z ukryciem, schowaniem tego właśnie pistoletu.

Jak sprawdza się w akcji? Pistolet gazowy Arm Gas 22 ma zasięg do 3 metrów czyli w zupełności wystarczy aby zneutralizować napastnika. Działanie gazu używanego w kapsułach pozwala na neutralizację agresora nawet na pół godziny. Jednorazowe ładowanie pozwala oddać 6 strzałów. Polecamy wszystkim tym, którzy poszukują broni wytrzymałej, odpornej na uderzenia czy też upadki.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie


Broń gazowa – rodzaje, stosowanie, zakup najlepszych urządzeń

Nieśmiercionośna broń miotająca, która poprzez strumień rozpylonych toksycznych substancji jest w stanie unieszkodliwić agresora. To najkrótszy i najprostszy opis tego czym jest broń gazowa. Stosowanie takiej broni w sytuacjach zagrożenia powoduje, że potencjalny napastnik zostaje unieszkodliwiony poprzez takie reakcje jak łzawienie, kaszel, nudności, utrata równowagi. Naturalnie należy mieć na uwadze umiejętne stosowanie broni gazowej, a także mieć wiedzę o tym, że istnieją najróżniejsze jej rodzaje. Każdy rodzaj broni gazowej ma określone właściwości, daje określone korzyści w sytuacji zagrożenia, pozwala na różne sposoby unieszkodliwić przeciwnika. Jakie rodzaje broni gazowej możemy rozróżnić?

Rodzaje broni gazowej

Oferty sklepów z militariami proponują najróżniejsze rodzaje broni gazowej. To bardzo istotne aby mieć pełna wiedzę o konkretnych rodzajach, konkretnych modelach. Zakup konkretnego typu broni gazowej daje określone możliwości jej wykorzystania. Inne tryby działania, inna moc działania i naturalnie inne ceny zakupu. Jakie zatem rodzaje broni gazowej należy dokładnie wyszczególnić?

Najważniejszy podział odnosi się do broni gazowej palnej oraz broni gazowej pneumatycznej. Broń gazowa pneumatyczna to nic innego jak urządzenia, które wykorzystują sprężony gaz. Czyli na dobrą sprawę miotacz gazu będzie idealnie pasował do tej kategorii. Wystarczy tylko nadusić przycisk miotacza gazu i substancja zostaje rozpylona, tym samym agresor zostanie unieszkodliwiony. W przypadku użycia takiej broni gazowej należy jednak liczyć się z faktem, że gaz może zaatakować otoczenie w promieniu do 2 metrów. Wymaga się umiejętnego stosowania, idealnego celowania w stronę napastnika.

Broń gazowa palna czyli po prostu pistolet z lufą na gaz. Magazynek ładuje się nabojami gazowymi, a konstrukcja lufy jest trochę inaczej przygotowana niż w tradycyjnej broni typu pistolety. Lufa jest w pewnych częściach zaślepiona i wynika to z jednego faktu, mianowicie najwyższej skuteczności w celowaniu do napastnika. Gdyby nie dochodziło do zaślepienia pewnych elementów oddawanie strzałów mogło by być niebezpieczne dla właściciela, nie tylko w związku z rozpylaniem gazu ale również poprzez możliwość rozerwania urządzenia. W tematyce tego typu broni gazowej możemy rozróżnić choćby pistolety gazowe o małej skuteczności, równocześnie niezwykle bezpieczne dla użytkowników. To także pistolet gazowy mające kaliber od 8 do 11,43 mm. Tego typu pistolety gazowe pozwalają celować z sukcesami na dłuższe odległości, nawet do 9 metrów. Równocześnie tego typu broń będzie pomocna gdy należy wystrzelić flarę alarmową.

Bezpieczeństwo użytkowania broni gazowej

Ręczny miotacz gazu obezwładniającego albo pistolet gazowy. To na pewno urządzenia gwarantujące poczucie bezpieczeństwa. Jednak należy wiedzieć jak prawidłowo je obsługiwać, należy wiedzieć co zrobić by udanie skorzystać z broni gazowej, by nie skrzywdzić siebie czy przypadkowych osób. Warto wiedzieć, że niektóre miotacze gazu przypominają pistolety. Więc nie tylko odpowiednio działają ale równocześnie efektownie wyglądają.

Miotacze gazu należy przede wszystkim bezpiecznie nosić, trzeba przymocować go w miejscu gdzie możemy łatwo po niego sięgnąć ale równocześnie nie dojdzie do sytuacji, że sam zostanie uruchomiony. Samo użytkowanie wymaga aby skierować urządzenie w stronę napastnika, celować w twarz agresora. Oczywiście miotacz gazu powinien być użyty z bliskiej odległości, inaczej jego skuteczność będzie minimalna. Warto równocześnie sprawdzić czy dany miotacz gazu może być użytkowany w pomieszczeniach albo przy jakich warunkach atmosferycznych.

Pistolety gazowe są odpowiednio zabezpieczone. Posiadają blokady tak aby samoczynnie się nie uruchomiły. Dlatego zawsze przed zabraniem ze sobą takiej broni należy sprawdzić czy została prawidłowo zabezpieczona. Samo użytkowanie wymaga skierowania broni w kierunku napastnika i oddaniu strzału. Należy zrobić to wszystko energicznie, szybko, mocno trzymając pistolet. Oczywiście jeżeli nie zachodzi konieczność, to nie należy strzelać z bardzo bliskiej odległości. Około 3 metrów od napastnika to wystarczający dystans aby skutecznie go zneutralizować.

Przepisy prawne odnośnie posiadania broni gazowej

Jak wygląda posiadanie broni gazowej w Polsce, co mówią nam polskie przepisy w tym temacie? Oczywiście jeżeli kupujemy standardowy miotacz gazu to tak naprawdę sprzedawca powinien sprawdzić jedynie pełnoletność, aczkolwiek nie zawsze to jest czynione. Posiadanie broni gazowej bez zezwolenia jest więc jak najbardziej możliwe w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że pistolety gazowe mogą wymagać zezwolenia, wystąpienia o odpowiednie dokumenty do policji. Warto dokładnie sprawdzić parametry danego modelu broni gazowej oraz to jakie limity parametrów zakłada polskie prawo. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania, dlatego zakup pewnych modeli broni gazowej może narazić właściciela na działania prawne ze strony policji, polskich sądów. Równocześnie podkreślić trzeba, że używanie broni gazowej tylko w samoobronie. Jakikolwiek atak, agresja z bronią gazową podchodzi pod konkretne paragrafy.

Jaką broń gazową kupić, gdzie na zakupy?

Chcąc kupić konkretną broń gazową warto sprawdzać opinie. Każda broń posiada odpowiednie parametry, pod tym kątem wiele osób decyduje się na zakupy. Ale czytanie opinii, informacji w internecie przygotowanych przez specjalistów w zakresie jej użytkowania jest bardzo ważna, pozwala poszerzyć swoją wiedzę. Zatem czy ma to być rmg gaz, kolter rmg 19 czy też innego typu sprzęt, dokładnie prześledzić informacje, sprawdzać również oferty tylko w najlepszych sklepach, specjalizujących się w handlu militariami.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *