Jaki gaz pieprzowy? W żelu czy strumień? Ranking i opinie

Akcesoria do samoobrony sprawiają, że w wielu sytuacjach czujemy się pewniej. Posiadane akcesoria ochronne powodują, że w wielu sytuacjach można skutecznie powstrzymać napastnika. Jakiego rodzaju urządzenia będą dobre aby czuć wysoki poziom bezpieczeństwa? Co najlepsze do samoobrony dla typowego Kowalskiego? Należy zastanowić się nad zakupem gazu. Gaz pieprzowy to sprzęt, który można bez problemów kupić. Jego obsługa jest nieskomplikowana. Gazy pieprzowe równocześnie mają ogromną moc działania. Co należy o nich wiedzieć? Jaki gaz do obrony będzie najlepszy? Jak wybierać na podstawie parametrów tak aby dopasować go do indywidualnych potrzeb?

 1. Walther
 2. ProSecur UV 360
 3. forma: żel
 4. zasięg: 4,5m
 5. barwnik UV: TAK
 6. producent: Niemcy
 7. pojemność: 47ml
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. TM
 2. Policyjny
 3. forma: strumień
 4. zasięg: 4m
 5. barwnik UV: NIE
 6. producent: Polska
 7. pojemność: 50ml
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. TM
 2. Obronny
 3. forma: strumień
 4. zasięg: 3m
 5. barwnik UV: NIE
 6. producent: Polska
 7. pojemność: 75ml
 8. Sprawdź aktualną cenę

Czym jest gaz pieprzowy, jak działa?

Zacznijmy od tego, że gaz pieprzowy niewiele będzie miał wspólnego z pieprzem. Po prostu tak się przyjęło i używa takiego określenia. Każdy gaz do obrony, różnego typu gaz na szczury, gaz na niedźwiedzie czy też miotacze gazu obezwładniającego będą po prostu określane jako gazy pieprzowe. Skoro nie ma w nich pieprzu to co powoduje skuteczne działanie? Oleoresin Capsicum czyli inaczej kapsaicyny to środek, który sprawia, że każdy gaz obronny ma taką, a nie inną skuteczność. Kapsaicyna rozpylona w powietrzu wywołuje określone podrażnienia skóry, a także bóle wszystkich tych, którzy się z nią zetkną.

Rodzaje gazów z uwagi na sposób działania

Odwiedzając miejsca takie jak gazy pieprzowe sklep można znaleźć najróżniejsze produkty. Należy odróżnić cztery rodzaje gazów pieprzowych. Podział związany z ich działaniem czyli gaz żelowy. Po naciśnięciu spustu z pojemnika wydobywa się żel. Gazy obronne stożkowe czyli substancja zostaje wypuszczona w postaci chmury. Gazy strugi, a także gaz ochronny z pianą. Gaz jest oczywiście zamknięty w pojemniku pod ciśnieniem.

Jak bezpiecznie korzystać z gazu?

Nawet najlepszy gaz pieprzowy nie zadziała jeżeli nie będzie używany w sposób bezpieczny. Jakie obowiązują zasady bezpiecznego użytkowania gazu? Miotacz gazu powinien być używany rozsądnie, tylko w rzeczywistej sytuacji zagrożenia. Pryskać gazem należy w taki sposób aby nie zostać podrażnionym. Gazy łzawiące należy rozpryskiwać z odległości około 2 metrów od napastnika (jeżeli jest to możliwe). Gazy obezwładniające są najbardziej skuteczne w momencie kiedy celuje się nimi w twarz. To pozwala bardzo szybko i na długi czas obezwładnić napastnika. Gaz ochronny powinien być użytkowany z uwzględnieniem warunków atmosferycznych i miejsca. Należy uważać z jego używaniem w zamkniętych pomieszczeniach. Taki gaz chmura narobi szkód nie tylko napastnikowi ale i atakowanemu. Rozpylanie gazu na dużym wietrze nie daje gwarancji udanej obrony. Chmura może zostać szybko rozwiana.

Jaki gaz do obrony osobistej wybrać?

Postawić na gaz w sprayu? A może mieć pewność, że będzie perfekcyjnie służył do samoobrony i kupić gaz policyjny? Dla osoby prywatnej, dla zapewnienia bezpieczeństwa, należy stawiać na dobry gaz, dopasowany indywidualnie do potrzeb. Czy będzie to gaz przeciw psom, a może mieszkamy w nieciekawej okolicy, dokładne sprawdzenie parametrów pozwoli dobrać coś idealnego.

Ręczny miotacz gazu, gaz w żelu, a może gaz stożkowy? Należy sprawdzić rodzaj gazu oferowany przez producentów i sklepy. Kolejny aspekt to pojemność gazu. Oferta producentów, sklepów jest naprawdę ogromna. Od małych pojemników po te największe. I nie ma tutaj akurat znaczenia czy chcemy gaz Sabre, a może choćby gaz Nato. Należy zdać sobie sprawę, że największe pojemniki będą niefunkcjonalne dla kogoś, kto nosi gaz przy spodniach lub w torebce. Mały gaz paralizujący w zupełności wystarcza na długi czas. Największe pojemniki są raczej dla osób, które muszą mieć gaz na wyposażeniu, w związku z wykonywanym zawodem.

Stężenie oraz ostrość OC czyli ile w gazie jest Oleoresin Capsicum. Różnorodność procentowego stężenia OC może wprowadzić małe zamieszanie podczas wybierania najlepszego gazu pieprzowego. Jednak w większości przypadków, czy będzie to miał być żel pieprzowy lub miotacz gazu obezwładniającego wystarczy urządzenie z OC 1%. Wystarczająca moc by unieszkodliwić napastnika. Każdy gaz pieprzowy posiada parametr zasięgu. Są takie o zasięgu 4 metry, są również dające możliwość skutecznego ataku z odległości 10 metrów. 5 metrów to jednak standardowy zasięg gazów, pozwala wykonać skuteczną obronę bez strat własnych.

Bezpieczeństwo przechowywania gazu pieprzowego

Posiadając gaz do samoobrony należy zadbać o bezpieczeństwo. Bezpieczne noszenie gazów obronnych to podstawa. Można oczywiście chować do torebki ale dla panów kabura na gaz to idealny element wyposażenia. Gaz pieprzowy należy chronić przed promieniami słonecznymi, nie dopuszczać również do jego przechowywania w zbyt wysokich temperaturach. Uszkodzony pojemnik z gazem oznacza, że czas kupić nowy. Również wymaga się aby pojemnik z gazem trzymać z dala od dzieci. Gdy zaś minie termin przydatności gazu do użycia nie pozostaje nic innego jak się go pozbyć. Przeterminowany gaz pieprzowy nie będzie miał mocy. Brak ciśnienia nie pozwoli go użyć w sytuacji zagrożenia.

Gdzie kupić gaz pieprzowy?

Przed zakupem warto przeprowadzić rekonesans odnośnie sklepów z gazem jak i samych produktów. Ranking gazów pieprzowych pozwoli zorientować się co obecnie jest polecane, jakie nowe produkty zasługują na bliższe poznanie. Warto również korzystać z wiedzy testerów. Test gazów pieprzowych czy też gaz policyjny test. To zwroty, który naprowadzą nas na profesjonalne testy odpowiednich gazów. Zakupy należy robić w profesjonalnych sklepach, które oferują produkty markowych producentów. To gwarancja udanych zakupów i możliwość posiadania gazów pieprzowych o wysokiej skuteczności działania.

Które marki, jacy producenci gwarantują wysoką jakość gazów do samoobrony?

Sabre Red, a może Walther Pro Secur? To tylko początek jeżeli mowa o wyszukiwaniu najlepszych ofert, najlepszych gazów. Cenione marki, producenci dostarczają wszystko co najlepsze. Walther Gaz czy gaz Sabre Red to przykłady produktów z najwyższej półki, nie kosztujących zbyt dużo. Oczywiście można również kierować się na innych producentów. Ciekawym rozwiązaniem jest zapoznanie się z możliwościami jakie daje Kotler Guard czy też Fox Labs Mean Green. Te i inne produkty wiodących producentów gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *