O mnie i blogu

Witam wszystkich na moim blogu. To miejsce wyjątkowe, bo skupiające się na typowych męskich sprawach. Oczywiście męskie pisanie, blog dla facetów nie oznacza, że panie nie znajdą w tym miejscu czegoś dla siebie. Dlaczego postanowiłem założyć taki blog? Dlaczego warto regularnie na niego zaglądać i poznawać kolejne nowe wpisy? Dlaczego jest to miejsce wyjątkowe pod każdym względem? Kim jestem?

Mam ponad 30 lat i to wystarczający okres aby zdobyć niezbędne doświadczenie w wielu sprawach. Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu. Od początkowych lat swojego życia byłem bardzo ciekawy otaczającego świata. Dorastanie w erze kiedy szczytem komputerowych technologii był Commodre64 czy Pegasus pozwalało trwonić czas na podwórku z kolegami. Wyprawy do lasu, szukanie łusek na poligonach, zimowe szaleństwa na sankach i oczywiście wielogodzinne bieganie za piłką. Później „dorosłe wyjazdy” na różnego rodzaju biwaki, wkręcanie się w tematykę survivalu, rozwijanie pasji związanych z aktywnym spędzaniem czasu. Do tego oczywiście podróże, zarówno te w wersji all inclusive jak i w „surowych” warunkach bytowych. Poszukiwanie coraz to różniejszych form aktywnego spędzania czasu z gwarancją dostarczenia organizmowi jak największej dawki adrenaliny. Naturalnie nie można na okrągło żyć na pełnych obrotach, organizm potrzebuje regeneracji i wyciszenia. Dlatego kiedy już stopuje i zaszywam się w domowych pieleszach, to nie z wielką przyjemnością chłonę wiedzę. Tematyka najróżniejsza, chociaż najwięcej w tym wszystkich nowinek ze świata technologii, szukania doniesień o nowych gadżetach, które rzeczywiście, realnie mogą odmienić, ułatwić ludzkie życie.

Skąd pomysł na bloga?

Dlaczego właśnie Męski Blog? Dlaczego miejsce dla wszystkich facetów o trochę innym spojrzeniu na życie niż tradycyjne? Szukanie, przeglądanie miejsc o określonych tematach, o tym co mnie interesuje nie było satysfakcjonujące. Wyszukiwanie dodatkowych informacji tak aby poszerzyć swoją wiedzę nie zawsze kończyło się sukcesem. Wiele blogów czy portali o tematach stricte męskich okazywało się monotematycznych i do tego pisanymi „na zamówienie”. Jedynie fora internetowe, grupy tematyczne pozwalały w jakiś tam sposób odkrywać coś nowego. Ale jak to bywa z grupami, forami, wiedza jest zazwyczaj rozproszona, a na 10 wpisów, jakieś 7 z nich jest nie na temat. Dlatego zakiełkowała we mnie myśl o zebraniu w jednym miejscu wiedzy na tematy związane z męskim światem. Wykorzystania wiedzy którą posiadam, „puszczenia jej w świat”. Nie jest to jednak tematyka „typowa”. Nie znajdziecie tutaj informacji o związkach z punktu widzenia faceta. Nie otrzymacie super rozpiski treningowej jak w 10 tygodni zostać kafarem albo w 3 miesiące zrzucić 30 kg. Nie będę testował męskich kosmetyków na cerę.

Dzielę się wiedzą praktyczną. Dzielę się informacjami związanymi z moimi pasjami, moimi doświadczeniami. Spisuje tutaj wszystko to na czym znam się doskonale. Czy to sprzęt militarny, czy to sprzęt turystyczny, czy też jakiekolwiek inne informacje. Wszystko co znajduje się tutaj poparte jest praktyką. Jako iż rocznie spędzam wiele czasu na podróżach, pomagam w skutecznym przygotowaniu się do wyjazdów. Niezależnie czy ktoś planuje podróż na Wyspy Kanaryjskie czy raczej woli samotne zwiedzanie Polski lub świata na rowerze.

Nie obce są mi spotkania w męskim gronie, na których wraz z przyjaciółmi niezwykle konstruktywnie tracimy czas. Wymiana doświadczeń na strzelnicy, rozrywka pełna adrenaliny na quadach. Tutaj również nie może być przypadków. Ma być zabawa ale w pełni bezpieczna.

Oczywiście wybór pozostawiam każdemu z Was. Nie ma obowiązku korzystania z tego co znajdziecie na moim blogu. Równocześnie jeżeli odpowiada wam taka forma prowadzenia bloga. Jeżeli szukaliście właśnie takiego miejsca w polskim internecie, to zapraszam do regularnych odwiedzin jak i oczywiście interakcji.

Pozdrawia

Spread the love