Łuki bloczkowe – ranking TOP 5 – najlepszy łuk bloczkowy

Dawno dawno temu, w polskiej telewizji można było oglądać i ekscytować się przygodami Robin Hood’a. Serial Robin z Sherwood działał skutecznie na wyobraźnie chłopaków, ba pozwalał wykrzesać z siebie pokłady kreatywności i na potęgę budowane były łuki z kawałka drewna i dratwy. Niestety strzelać to to nie chciało. Dziś sytuacja jest zgoła odmienna. Wystarczy kilka minut w internecie i zamawiamy wysokiej klasy łuk Warto zatem spojrzeć z bliska na najlepsze łuki bloczkowe które pozwolą choć w części spełnić dziecięce marzenia, a na pewno będą niezwykłym narzędziem rozrywki, rekreacji.

Zanim jednak przejdziemy do sprawdzenia które z łuków należą do ścisłej elity, warto sprawdzić teorię, a dokładniej nauczyć się rozróżniać dwa rodzaje łuków gdyż możemy wybierać klasyczne oraz bloczkowe. Łuki klasyczne to po prostu niezwykle prosty mechanizm łuczniczy, żadnych skomplikowanych rozwiązań. Jedna cięciwa którą należy zwalniać oraz naciągać ręcznie. W takich urządzeniach naturalnie brakuje ułatwień do trafniejszego celowania. Brak jakichkolwiek znaczników. Inna nazwa tych łuków to olimpijskie.

Łuki bloczkowe to urządzenia które są wyposażone w system bloczków którego celem jest naciąg mechaniczny. Naciąganie cięciwy odbywa się na dwa sposoby, ręcznie lub poprzez specjalnie przygotowany spust. W przeciwieństwie do łuków klasycznych, tutaj można stosować różnego rodzaju celowniki czy też szkło powiększające. Tego typu łuk zasadniczo różni się od klasycznych poprzez swoją budowę. Jest niezwykle sztywny dzięki czemu można uzyskiwać większą moc wystrzelonej strzały. Łuki bloczkowe cechują się doskonałym zasięgiem oraz gwarantują zdecydowanie lepszą celność, niż olimpijskie łuki. Przejdźmy zatem do sprawdzenia 5 topowych, naszym zdaniem, łuków klasycznych.

Chcesz sprawdzić jaki łuk bloczkowy wybrać?

 

#1 Cobra Black

Luk-bloczkowy-Cobra-Black

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Kolejny ciekawy łuk z którego miałem przyjemność korzystać i z maksymalnym przekonaniem mogę usadowić go na podium. Na początek zatem kilka danych technicznych, a następnie kilka uwag odnośnie praktycznego zastosowania łuku bloczkowego Cobra Black. Sprzęt ten jest naprawdę doskonale przygotowany, zastosowano do jego produkcji najlepsze kompozyty, a w przypadku bloczków, zostały one ułożone niesymetrycznie. Dzięki temu moc naciągania cięciwy jest znacznie większa niż to co daje ugięcie ramion. Majdan łuku jest chropowaty co gwarantuje bezpieczeństwo trzymania, raczej łuk ten nam się nie będzie ślizgał w dłoni. Co prawda producent w materiałach reklamowych zaleca stosowanie tego łuku tylko przez osoby doświadczone, to jednak trochę mija się z prawdą. Łuk Cobra Black będzie doskonałym pomysłem dla początkujących, choćby nastolatków z wielu powodów. Pozwala strzelać na krótkich dystansach, pozwala trafiać celnie, doskonale sprawdza się jako nauczyciel. Uważam, że aby zarazić kogoś strzelaniem z łuków bloczkowych warto wydać te 500 złotych na tego typu urządzenie.

 

#2 Nova Beetle

luk_bloczkowy_nova_beetle

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Na podium naturalnie nie może brakować łuków które są naprawdę tanie ale równocześnie doskonale się sprawdzają w praktyce. Do takich należy oczywiście łuk bloczkowy Nova Beetle którego zakup to inwestycja rzędu 200 złotych. Ten model, ten łuk został przygotowany przez producenta z doskonałych i elastycznych materiałów dzięki czemu w trakcie korzystania z niego nie zachodzi obawa iż może się zsunąć z dłoni. Jego powierzchnia i kształty zapewniają bezpieczeństwo pewnego chwytu. Cały komplet sprzętu to oczywiście urządzenie Nova Beetle, strzały drewniane w liczbie trzy, ochraniacz na przedramię oraz celownik.

Praktykując użytkowanie tego łuku należy zwrócić uwagę na kilka faktów. Na pewno osoby z mniejszymi pokładami siły czy też zdolnościami manualnymi będą zadowolone z tego sprzętu. Siła naciągu mała ale nie trzeba przez to zbyt wiele kombinować z tym elementem. Nie tylko taki chłop jak ja poradzi sobie szybko z tym łukiem, to również doskonałe urządzenie dla młodszych osób czy też drobnych kobiet. Uważam, że ten właśnie łuk w pełni zasługuje na to by się nim zainteresować i po prostu go zakupić. Tani, dobry do treningu, cóż chcieć więcej od łuków bloczkowych?

 

#3 Poe Lang Rex Skull Camo

luk_bloczkowy_poe_land_red_skull_camo
[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Ranking zamyka łuk z wyższej półki cenowej, urządzenie od renomowanego producenta Poe Lang. Kosztuje on co prawa prawie 1000 złotych jednak dla wielu osób może to być doskonała inwestycja. Firma Poe Lang wypuszcza na rynek doskonałe łuki bloczkowe i Rex Skull Camo do nich oczywiście się zalicza. Będzie ona sprawdzonym rozwiązaniem zarówno dla wytrawnych strzelców jak i osób zaczynających swoją przygodę z łucznictwem. Naciąg w tym łuku jest w pełni regulowany dzięki czemu idealnie można go dopasować pod indywidualne potrzeby strzelca który z niego skorzysta. To uniwersalne urządzenie może być zatem doskonałym źródłem rozrywki w większej grupie, każdy sobie z nim poradzi. Kupując Rex Skull Camo otrzymujemy wraz z łukiem dwie wysokiej jakości strzały z włókna węglowego.

 

Crosman Elkhorm

LUK-BLOCZKOWY-CROSMAN-ELKHORNLider, elita wśród łuków, zważywszy na jego właściwości, zważywszy na to, że idealnie nadaje się do nauki strzelania z łuku oraz nie kosztuje zbyt wiele, bo powinniśmy zmieścić się w kwocie 300zł gdy przyjdzie nam na myśl zakup urządzenia firmy Crosman. Zaletą urządzenia jest celność, prostota obsługi (brak siłowania się z cięciwą) oraz moc strzałów. Łuki takie polecałbym szczególnie osobom, które dopiero co oswajają się z takimi urządzeniami. Doskonale nadają się do strzelania do celów na odległości kilkudziesięciu metrów. Najważniejsze co nas tutaj interesuje to oczywiście wykonanie cięciwy i linki. Wszystko jest stalowe, a dla bezpieczeństwa pokryte gumową powłoką. Ramiona łuku oraz jego majdan zostały przygotowane w oparciu o wytrzymałe włókna kompozytowe. Wybierając ten łuk dostaniemy cały komplet od firmy Crosman czyli oprócz sprzętu strzelającego również uchwyt na strzały, ochraniacz palców oraz przedramienia, podstawkę pod strzałę oraz dwie strzały. I na koniec coś o tych strzałach. To jedyna wada tego łuku, tego zestawu. Zalecam zakup nowych strzał, te które otrzymamy z łukiem Elkhorn na pewno nie cieszą jak powinny.

 

Mohican

luk_mohicanKolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje łuk z najniższego przedziału cenowego. Ale własne z uwagi na swoje możliwości oraz niską cenę zasługuje na to plus oczywiście nie uciekniemy od wyników sprzedaży, to jeden z lepiej sprzedających się łuków bloczkowych w naszym kraju. Cóż można o nim napisać? To niezwykle lekki łuk którego waga wynosi 370g. Jeżeli weźmiemy wagę wyżej opisywanych w rankingu łuków, to mamy tutaj do czynienia z prawdziwym „chudzielcem”. I właśnie jego niska waga oraz, rzekłbym, banalna konstrukcja pozwala użytkować go przez najmłodszych. Praktycznie kilkuletnie dzieci mogą już się bawić takim sprzętem i dlatego zasługuje on by się znaleźć w rankingu jako wskazówka dla osób dorosłych które szukają czegoś lekkiego, prostego i bezpiecznego w kategorii łuki bloczkowe. Wystarczy niecałe 200 zł i możemy zabrać się za strzelanie z łuku bloczkowego Mohican.

 

 

Warto zatem zainteresować się łukami które znajdują się w powyższym rankingu. Wysoka jakość wykonania każdego z urządzeń, dopasowanie do konkretnych warunków fizycznych strzelców, różne możliwości techniczne oraz naturalnie rozpiętość cenowa, sprawiają, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie, szczególnie kiedy mowa o osobach rozpoczynających swoją przygodę z łucznictwem

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *