Wiatrówka Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm

Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm (PDM9B) to wiatrówka amerykańskiego producenta Crosman. Długość całkowita wiatrówki wynosi  215 mm a waga wynosi 816 gr. Jej korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego, a pozostałe elementy (m.in. lufa i zamek) są wykonane z metalu. W zestawie otrzymujemy wiatrówkę oraz magazynek.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Wiatrówka ma gwintowaną lufę i strzela śrutem stalowym BB lub ołowianym diabolo o kalibrze 4,5 mm. Zaleta tej wiatrówki jest to, że można strzelać jednocześnie jednym jak i drugim śrutem. Prędkość początkowa śrutu wynosi 128 m/s.

Crosman PDM9B Blow Back 4,5 mm (PDM9B) zasilany jest dwutlenkiem węgla. Kapsuła CO2 o masie 12 gram mieszcząca się w magazynku mieści w sobie cztery wkładki wianuszkowe (trzy zapasowe i jedną załadowaną). Każda z tych wkładek mieści osiem sztuk śrutu (BB lub diabolo).

Wiatrówka wyposażona jest w system SA/DA  (single action/double action), który umożliwia strzelanie w dwóch trybach:

  • single action czyli z uprzednim napięciem kurka za pomocą kciuka lub ruchem zamka
  • double action najpierw w napinając kurek naciskając spust na całej długości, po czym zwolnimy go powodując strzał.

Pistolet jest małych gabarytów, ale producent zadbał by strzelanie z niego jak najbardziej imitowało strzelanie z prawdziwej broni. Wyposażył go m.in. w system blow back (system odrzutu zamka). Dzięki niemu podczas oddanie strzału odczuwalny jest silny odrzut pistoletu.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *