Scyzoryk Szwajcarski Victorinox Climber – opinie i recenzja

Noszenie przy sobie scyzoryka ma swoje racjonalne uzasadnienia. Nie trzeba w jakikolwiek sposób w licznych sytuacjach się kłopotać, nie ma problemów z wykonaniem prostych prac, usunięciem choćby niteczki albo też kiedy musimy otworzyć puszkę, butelkę, dobry scyzoryk będzie nieocenionym towarzyszem naszych działań. Wybór odpowiedniego, uniwersalnego scyzoryka to nic innego jak spojrzenie w stronę produktów szwajcarskiej firmy Victorinox, a w tym przypadku scyzoryka o nazwie Climber.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Sam scyzoryk zbudowany jest z metalu, plus naturalnie obudowa mechanizmów plastikowa ale dzięki temu scyzoryk nie ślizga nam się w dłoni. Wszystko wykonane estetycznie. A co skrywa jego wnętrze, z czego możemy skorzystać, bo czeka na nas aż 14 funkcji. Zatem żyć nie umierać! Te funkcje to dwie głównie nożowe (mała oraz duża), otwieracze do kapsli, konserw, do tego ściągacz do izolacji, śrubokręt płaski mały i zwyczajny. Idąc dalej mamy nożyczki, hak do przenoszenia paczek, szydło oraz korkociąg. Całość funkcji zamyka się z pincecie, plastikowej wykałaczce, w niektórych scyzorykach Climber znajdziemy także pilę do drewna, skrobaczkę do ryb oraz śrubokręt krzyżakowy.

Skoro tyle o funkcjach to jakie mają one zastosowanie, co można tymi narzędziami wykonać? Noże składane przydają się do prostych i małych prac, obieranie owoców, ściąganie izolacji, otwieranie kopert. Czyli właściwie to zastosowanie najważniejsze podręcznego scyzoryka. Można również zajmować się cięciem cienkich gałęzi, ucinaniem kwiatów (to oczywiście zastosowanie dla ogrodników). Otwieracze do konserw oraz butelek w stu procentach fachowo wykonane. Czyli mamy tutaj odpowiedniego rodzaju rozwiązanie które się sprawdzi w każdej sytuacji, bez problemów radzimy sobie nawet z najbardziej oporną puszką. Również korkociąg znakomicie się stosuje do naszych działań, otwarcie wina nie stanowić będzie problemu za jego pomocą.

Po co w scyzoryku tym motyw z hakiem do przenoszenia paczek? Mianowicie należy zdawać sobie sprawę, że ciężko jest w niektórych przypadkach nosić paczki jeżeli mają one niewygodną konstrukcję. Dlatego nie jest to żaden bajer, wręcz przeciwnie, mamy tutaj do czynienia z doskonale przygotowaną funkcją. Mniejsze paczki bez problemów możemy tak przenosić. Pozostałe funkcje spełniają pokładane w nich nadzieję, wszak nie ma co zajmować się opisywanie tego w jaki sposób wykałaczka poprawia higienę naszej jamy ustnej.

Dla mnie osobiście to naprawdę doskonale zaprojektowany produkt, znajdujący zastosowanie w wielu codziennych sytuacjach. A skoro wyprodukowany przez tak znamienitą firmę jak Victorinox to nie mam nic więcej do dodania. Victorinox Climber to po prostu flagowy produkt tego koncernu, pokazuje jak należy wykonywać scyzoryki by były dobre i klienci zadowoleni.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *