Pistolet CO2 RAM Combat Major PDG50

Major PDG50 to półautomatyczny pistolet obronny o kalibrze 50 cali (czyli strzela kulkami 12,7 mm). To broń treningowa, rekreacyjna a także doskonała do samoobrony. Jej posiadanie nie wymaga zezwolenia. W zestawie z pistoletem znajdziemy magazynek, gaz pieprzowy o pojemności 50 ml oraz polimerową walizkę do transportu.

Major PDG50 rozkłada się w podobny sposób do broni palnej – łatwo i szybko. Dzięki temu łatwo można wyczyścić podzespoły i konserwować układ mechaniczny.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Można z niego strzelać kilkoma rodzajami kul: gumowymi, pieprzowymi oraz proszkowymi. W magazynku mieści się siedem kul. Jest on zasilany dwutlenkiem węgla – jedną kapsułą 12 g. Dzięki temu możliwe jest szybkie strzelanie i nie trzeba go przeładowywać.

Kształtem przypomina popularną broń palną Heckler&Koch USP i jest wykonany w zdecydowanej większości z wytrzymałego tworzywa sztucznego.  Jest wyposażony w muszkę i szerbinkę. Naniesienie na muszkę białego punktu imitującego przyrządy trytowe znacznie ułatwia szybkie celowanie nawet gdy warunki oświetleniowe są niesprzyjające.

Dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju kul pistolet ten nie tylko może służyć do samoobrony, ale i jako broń treningowa. Ma ona wówczas możliwości analogiczne do paintballa i ASG. Dzięki dużej mocy doskonale sprawdzi się również jako broń do zastosowań rekreacyjnych podczas strzelania do improwizowanych celów czy tarcz strzelniczych.

Pistolet ten ma możliwość skutecznego strzału na odległość 10 metrów. Jednak ze względu na maksymalny zasięg kul zaleca się zachować 250 m bezpiecznej odległości.

Zasięg skutecznego strzału PDG50 to 10 m. Maksymalny zasięg kuli jest jednak znacznie większy, a sugerowana odległość bezpieczna to 250 m.

Ranking wiatrówek – sprawdź najlepsze karabinki i pistolety

Pistolet dostarczany jest w walizce polimerowej. W środku walizki znajduje się specjalne wycięcie do przechowywania akcesoriów do pistoletu.

Amunicja: kule gumowe, pieprzowe lub proszkowe
Pojemność magazynka: 7 kul
Prędkość początkowa: 100 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17 J
Zasięg skuteczny: 10 m
Napęd: 12 g kapsuła CO2
Ilość strzałów z jednej kapsuły: ok. 14
Długość całkowita: 192 mm
Waga: 570 g
Producent: TM

Spread the love

1 thought on “Pistolet CO2 RAM Combat Major PDG50

  1. mam pytanie gdzie moge dokupic pojemnik gazu do pdg 50 nie naboj co2 tylko pojemnik poniewaZ ZGUBILEM SZUKAM TRZY TYGODNIE WSZEDZIE I NIC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *