Wiatrówka Kandar PR 900W 5,5 mm

Kandar PR 900W to wiatrówka polskiego producenta. Długość całkowita karabinka wynosi  950 mm (długość lufy to 450 mm) a jego waga to 2,2 kilogramy. Jest to więc wiatrówka o dość długiej lufie przy stosunkowo nie wielkiej długości całkowitej i niezbyt dużej wadze. Środek ciężkości jest doskonale rozłożony co sprzyja jej wygodnemu użytkowaniu. Energia kinetyczna wiatrówki wynosi poniżej 17 J, a prędkość początkowa to 190 m/s. Łoże Kandar PR 900W jest ryflowane, wykonane z drewna bukowego.

Lufa wiatrówki jest gwintowana, a wiatrówka strzela ołowianym śrutem kalibru 5,5 mm.  W magazynku mieści się 9 sztuk nabojów. Magazynek obraca się podczas przeładowania co umożliwia załadowanie następnego śrutu do lufy karabinka. Dzięki temu trenowanie strzelectwa jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Zestaw uzupełniony jest dodatkowo o wkładkę jednostrzałową.

[ Sprawdź aktualną cenę wiatrówki w sklepie ]

Kandar PR 900W posiada mechaniczne, regulowane przyrządy celownicze. Istnieje również możliwość zamontowania celownika optycznego dzięki szynie montażowej (o standardzie 11 mm).

Karabinek wyposażony jest w zbiornik sprężonego powietrza. Pełen zbiornik umożliwia oddanie trzydziestu pięciu strzałów o równej mocy. Do ładowania wiatrówki niezbędne jest sprężone powietrze z butli (przetoczenie możliwe jest za pomocą zestawu ładującego PCP) oraz pompka. Oba produkty dostępne są w szerokiej sprzedaży. Zasobnik posiada nanometr umożliwiający kontrolowanie ciśnienia powietrza zawartego w zbiorniku.

W zestawie Kandar PR 900W znajduje się wiatrówka, zestaw szybkozłączek od ładowania oraz zapasowych uszczelek, magazynek mieszczący dziewięć strzałów oraz wkładka jednostrzałowa.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *