Wiatrowka Umarex Ruger Air Scout Rancher

Ruger Air Scout Rancher 4,5mm (2.4897) KL to wiatrówka niemieckiego producenta Umarex. Długość całkowita wiatrówki wynosi  1150 mm, przy długości lufy wynoszącej 475 mm (a więc prawie pół metra).  Karabinek waży 3,438 kg. Wiatrówka strzela śrutem o kalibrze 4,46 mm, którego prędkość początkowa wynosi 250 m/s. To klasyczny łamany karabinek z gwintowaną lufą.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Na grzbiecie komory sprężania wiatrówka wyposażona jest w szynę montażową standardu 11 milimetrów, dzięki której można zamontować celownik optyczny lub kolimatorowy. Karabinek posiada otwarte, mechaniczne przyrządy celownicze, które są wyposażone w światłowody: dwa zielone w regulowanie w pionie i poziomie szczerbince oraz czerwony w muszce.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewnione jest poprzez blokadę niekontrolowanego wystrzału. Kiedy użytkownik naciąga wiatrówkę następuje wysunięcie kurka znajdującego się w tylnej części cylindra. Strzał możemy oddać jedynie wtedy, gdy wysuniemy kurek z powrotem.

Ruger Air Scout Rancher 4,5mm (2.4897) KL posiada jednoczęściową osadę wykonaną z drewna. Zabezpieczenie przed ślizganiem się w dłoniach zapewnia struktura antypoślizgowa chwytu. Wygląda ona również bardzo estetycznie. Komfort strzelania zwiększony jest dzięki gumowej stopce znajdującej się na końcu kolby. Zastosowano w niej również system regulacji spustu który pozwala na dopasowanie parametrów spustu do wymagań konkretnego użytkownika.

Najlepsza wiatrówka pistolet – sprawdź w rankingu

Wiatrówka nadaje się zarówno dla użytkowników prawo jak i leworęcznych. To dzięki uniwersalnej  poduszce policzkowej typu Ambi.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *