Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm

MCX 4,5 mm – black (AIR-MCX-177-88G-30-BLK) to wiatrówka amerykańskiego producenta Sig Sauer. W zestawie znajdziemy wiatrówkę, magazynek, chwyt pionowy oraz klucz. Długość całkowita karabinka wynosi  881 mm (długość lufy to 457 mm czyli 18″) a jego waga to 2700 gram. Wiatrówka ma lufę gwintowaną i strzela śrutem typu grzybkowego (Diabolo) o kalibrze 4,5 mm.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Wiatrówka karabinek wykonany jest z metalu i tworzywa sztucznego. Z metalu wykonane są przyrządy celownicze, lufa zewnętrzna, korpus oraz mechanizmy wewnętrzne. Tworzywo sztuczne stanowi materiał, z jakiego wykonano kolbę, magazynek, chwyt przedni oraz mniejsze elementy. Wiatrówka ta jest wierną i licencjonowaną repliką  Sig Sauera MCX – na korpusie widoczne jest oznaczenie producenta tego palnego pierwowzoru.

MCX zasilany jest kapsułą dwutlenku węgla. Pojedyncza kapsuła o masie 88 gram umieszczona jest wewnątrz kolby. Magazyn pudełkowy mieści 30 sztuk śrutu, a jego prędkość początkowa to 213 m/s. Wiatrówka posiada obustronny selektor ognia. Selektor ten jest jednocześnie bezpiecznikiem. Oddanie pierwszego strzału wymaga (tak jak w przypadku palnego pierwowzoru karabinka) przeładowania.

Karabinek jest wyposażony również w schowek umieszczony w chwycie pistoletowym. Można w nim umieścić drobne akcesoria luz zapasowy śrut. Specjalny klucz będący elementem zestawu umożliwia poprawne umieszczenie śrutu wewnątrz magazynku.

MCX wyposażony jest w chwyt przedni typu KeyMod oraz górą szynę grzbietową RIS 22 mm.

Strzelanie z takiego sprzętu z pewnością usatysfakcjonuje niejednego użytkownika.

Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *